piątek, 3 kwietnia 2015

Migawki przedświąteczne.

Kochani, czas zwolnić. Już jutro świętujemy.
W tym roku święta mam spokojne, w gronie najbliższych: mąż i nasza trójka dzieci z rodzinami. Przygotowania na ostatnią chwilę, ale bez stresu i wystawania przy garnkach. Mam nadzieję odpocząć.
Tak na ostatnią chwilę zrobiłam taki mebelek, który sprawił mi niesamowicie dużo frajdy.
Moje zauroczenie kropkami i grochami dało mi impuls do zrobienia czegoś innego niż zwykle. Taborecik pięknie wpisał się w temat, czyli wiosenne dekoracje. Jestem nim tak zachwycona, że co rusz wracam chociaż trochę popatrzeć.

 
Kolorek w realu trochę łagodniejszy, pastelowy. No cóż, nie jestem mistrzynią fotografii.
Biegam z nim po całym domu i nie mogę się nacieszyć. :)Motylek transferowy, grochy malowane szablonem zrobionym ze starej tapety.


Pamiętacie, jak pisałam o rozbiórce szopy? To właśnie z tego taboretu:

mam teraz ten:


Więc nie mogłam się oprzeć, musiałam się  pochwalić!
Oprócz tego zdążyłam jakimś cudem skończyć 2 krzesła i zacząć pracę nad stołem. Po świętach będzie co pokazać.
Dziś krótko, więc tylko trochę migawek z dekoracjami w wiosennym klimacie:


Mój najpiękniejszy bieżnik z cudnym haftem tasiemkowym ( ciągle wierzę, ze kiedyś się go nauczę).Na kanapie już leży narzuta wiosenna i moja ukochana podusia dawno temu upolowana na starociach:Jakoś tak mnie na romantycznie naszło ostatnio.


Akcentów typowo świątecznych nie za dużo, wolę takie, które cieszą oczy dłużej. Jaj nie ma , za to haftów sporo w różnej konfiguracji.Przypomniałam sobie o piórkach, które przywiozłam do domu dawno temu i jakoś nigdy ich nie wykorzystałam. To teraz się przydały.Okno w różu i kropeczkach, zdjęcia trudno zrobić pod światło, wieczorem tak:Pogoda nas nie rozpieszcza, na dworze ziąb, ale u mnie jakoś tak mi w tych różach i koronkach przytulnie i spokojnie . I tego mi chyba trzeba. 
I Wam, Kochane (Kochani?) życzę dużo spokoju, zdrowych i pięknych Świąt, spędzonych bez pośpiechu i zgiełku w gronie tych, których kochacie.
Buziaki Wam ślę serdeczne i ściskam mocno!